Poduszki dekoracyjne salonu to niezwykle szybka oraz łatwa zmiana pomieszczenia. To charakterystyczna kropka nad „i” w wyglądzie każdego domu. Poduszki te podkreślają estetykę pomieszczenia. Mogą zmienić wnętrze, nadać mu całkowicie odmienny styl. Poduszki dekoracyjne do salonu nadają stylu każdemu domowi oraz pomagają wykreować bezpieczną, miłą aurę bez konieczności ponoszenia większych wkładów pieniężnych. Także dają wygodę oraz komfort. Tworzą własny tryb każdego pomieszczenia.

Rozmiar
Przy doborze rozmiaru poduszek dekoracyjnych najlepiej kierować się rozmiarem kanapy, na której się odnajdą. W większości wypadków, dla kanap 3-osobowych, najdoskonalszym rozmiarem będzie 45x45cm do 50x50cm. Drobniejsze poduszki będą wyglądały dziwnie. Jeśli jesteś posiadaczem/ką rzeczywiście sporej kanapy z dużą ilością miejsca do siedzenia, możesz wykorzystać poduszki ozdobne w wymiarze XXL więc 60×60 do 70x70cm. Stworzą one poczucie przytulności. Jeżeli twoja kanapa jest natomiast niezwykle innowacyjna z małym oparciem, lub po prostu mała, doskonałym pomysłem będzie zastosowanie poduszek o wymiarze 40x40cm.

Ozdobny stos z lamówkami
Zbierz poduszki wykonane z przeróżnych dzianin, natomiast wszelkie z dekoracyjnymi lamówkami. To niesamowite wykończenie wyraźnie podkreśla kształt poduszki, mocując jej kształt. Czerń zawsze się sprawdzi w tejże roli, jednak obwódka w jednym spośród odcieni obecnych we wzorze również dobrze wygląda. Poduszki złożone w stos, np. na fotelu, łóżku, ławeczce przy zanóżku, to dobry pomysł dekoratorski. Można je połączyć sznurem czy taśmą, jednak niekoniecznie.

Wykorzystaj krzesła, aby zrobić ciekawe wysepki w formie poduszek
Jeśli będą płaskie oraz utwardzone, mieszkańcy oraz goście chętnie spoczną na nich w trakcie posiłku. W tym celu sprawdzi się choćby poduszka dekoracyjna mała. Druga opcja to większe, miękkie poduszki – to bez powątpiewania żaden kłopot zrzucić je na ziemię podczas wspólnych posiłków. Dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach o energetycznych odcieniach, np. w stylu meksykańskim czy hiszpańskim. 

Kolejnych inspiracji szukaj na https://pillovely.com/.