Filtry domowe stają się coraz popularniejsze. Zauważyć można je nie tylko w nowoczesnych butelkach filtrujących, a także dzbankach, ale także coraz częściej montuje się je także w kranach łazienkowych. Woda to życie, jednak spożywanie wody z polskich wodociągów może okazać się szkodliwe dla zdrowia, gdyż woda ta spełnia najniższe normy, gdyż pobierana jest ze zbiorników retencyjnych. Dlaczego warto wykorzystywać filtry? Jaka jest cena filtra do wody?

Ile kosztuje filtr do wody?

Wyróżnia się zasadniczo kilka rodzajów filtrów do wody. Ich koszt uzależniony jest od miejsca zastosowania filtra, a także marki i dostępności. Coraz częściej zarówno w domach, jak i mieszkaniach zauważa się filtry podblatowe. To niewielkie filtry, dzięki którym otrzymana woda cieszy się znacznie większą czystością i jakością niż woda, która jest pobierana bezpośrednio ze zbiorników retencyjnych. Zakup urządzenia to koszt nawet 1200 zł, natomiast roczne utrzymanie to około 350 zł. Tańszym i stosunkowo gorszym zamiennikiem jest filtr odwróconej osmozy. Zakup urządzenia to około 1000 zł, natomiast roczny koszt utrzymania to nieco ponad 200 zł. Dzbanki filtrujące bez wątpienia zawładnęły światem filtrów do wody. To tani sposób na to, aby niskim kosztem uzyskać przefiltrowaną wodę. Koszt dzbanka to około 100 zł. Ich zaletą jest stosunkowo niska cena, a także duża dostępność. Butelki filtrujące to świetna alternatywa butelek wody dostępnych w sklepach. Rozwiązanie to doceniają fani ekologii, a także miłośnicy picia wody. Zakup butelki to około 100 zł, jednak w porównaniu do kosztów związanych z zakupem wody zakup ten może okazać się bardzo korzystny.

Dlaczego warto filtrować wodę? 

Niestety woda w Polsce ma bardzo niską jakość. W wielu miastach jest ona nawet niezdatna do picia. Dzięki dzbanom filtrującym można spożywać wodę, która dostępna jest w kranach, a także można zmniejszyć ilość kamienia, który osadza się na dnach czajników. Dodatkowo to także szansa na zyskanie doskonałej jakości wody do mycia twarzy i włosów dla alergików.